Wspaniały początek wakacji

  • Opublikowany: 28 czerwca 2011

 

Początek wakacji przywitał nas piękną pogodą. Kto ma ochotę wygrzać się na plaży, wykąpać w orzeźwiającym Bałtyku, zjeść smażoną rybkę, pojeździć po plaży na koniu, po lesie na rowerze lub popłynąć do Fromborka niech koniecznie odwiedzi nasze progi.

Koniec czerwca i początek lipca zapowiada się ciekawie dla wszystkich, którzy zaplanowali urlop na Mierzei Wiślanej. W miniony weekend właściciele otworzyli już dyskoteki, kluby, bary karaoke, dancingi. Każdy znajdzie miesjce w którym miło i przyjemnie spędzi czas.
Dodatkowo władze zadbały o organizację imprez dla turystów i mieszkańców:

29 czerwca w Jantarze odbędzie się Dzień Rybaka. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17-tej w Kościele w Jantarze, po której odbędzie się poczęstunek rybami wędzonymi, złowionymi przez rybaków z Jantara, dalej zaplanowano przemarsz Neptuna i Prozerpiny na boisko szkolne przy ulicy Gdańskiej, gdzie odbędzie się cała impreza, która potrwa do białego rana. Nie zabraknie stoisk z bursztynem, rybami przyrządzanymi na 100 sposobów, dań grillowych, loterii fantowych oraz gier i zabaw dla najmłodszych. Dzień Rybaka w Jantarze to prawdziwe święto organizowane cyklicznie od kilku lat - wspaniała impreza w której warto uczestniczyć.

1 lipca o godz. 21:00 w Krynicy Morskiej na placu przy Jacht Klubie od strony Zalewu Wiślanego zespół Czaban Band wykona najsłynniejsze covery polskiej i światowej muzyki dance, pop, rock.

2 lipca w Kościele pw Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie rozpoczyna się cykl cotygodniowych koncertów organowych. Zapraszamy wszystkich w każdą sobotę o godz. 16:00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

3 lipca w Krynicy Morskiej na plaży centralnej odbędą się eliminacje do XIII Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Mnóstwo emocji, ducha rywalizacji oraz świetnej zabawy. Serdecznie zapraszamy.
Finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu w Jantarze 9 lipca w Jantarze.

8-10 lipca w Jantarze odbędzie się Jarmark Żuławski „Na Bursztynowym Szlaku“. W programie widowisko teatralne „Na Bursztynowym Szlaku“, turniej rycerski na wesoło, gonitwa włościańska, mistrzostwa rzutu podkową, gra w piłkę konną, pokaz sztuki walki, obozowisko słowiańskie, spotkanie Słowian i Wikingów, pojedynki wojów, konkursy i zabawy dla dzieci. Zapraszamy na Ranczo Grupy Buffalo Bill na wjeździe do Jantara od strony Stegny.

9 lipca do Krynicy Morskiej zawita Lato z Radiem. Cała impreza odbędzie się na parkingu przy ul. Gdańskiej w centrum miasta. Papa D, Stachursky, Kombi, Centrum Uśmiechu oraz wiele innych atrakcji czeka na wszystkich przebywających w tym czasie w Krynicy Morskiej.

Poniżej fotorelacja z zeszłorocznych obchodów Dnia Rybaka w Jantarze, eliminacji do Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu w Krynicy Morskiej oraz Jarmarku Żuławskiego w Jantarze.