Piękna końcówka wakacji

  • Opublikowany: 30 sierpnia 2010

Za nami ostatni weekend wakacji 2010. Jak to zwykle na MIERZEI bywa przewidywania meteorologów nie sprawdziły się i turystom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Krynica Morska kiedyś miała hasło reklamowe „tu zawsze świeci słońce” i trzeba przyznać, że i w tym przypadku się sprawdziło.

Przed nami piękny, zapewne słoneczny wrzesień. Niektórzy pewnie nie wiedzą, ale właśnie w okresie jesiennym wskazane są lecznicze spacery brzegiem morza, gdyż inhalacja morskim powietrzem pełnym jodu korzystnie wpływa na drogi oddechowe oraz problemy z tarczycą, a melodyjny szum morza kojąco działa na nasze nerwy. Podczas spacerów brzegiem morza szczęśliwcy znajdą kawałki bursztynu wyrzucane na piasek, a grzybiarzy zaskoczy obfitość i różnorodność grzybów w mierzejowych lasach.

To wspaniały czas dla wędkarzy, gdyż właśnie w tym czasie jest sezon na sandacze, węgorze, leszcze, płotki i okonie. Pozwolenie na połów ryb na wodach Zalewu Wiślanego i Morza Bałtyckiego wykupuje się w Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Sztutowie (tel. 55 247 83 77). 

Jesień to wspaniały czas na wycieczki turystyczno–krajoznawcze do Sztutthofu, Elbląga, Trójmiasta, Malborka czy Fromborka. Jest również wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia na samej Mierzei Wiślanej.

We wrześniu dobrze jest przyjechać na wypoczynek z małymi dziećmi, gdyż nie ma upałów i tłoku na plaży, woda w morzu jest dużo cieplejsza, a ceny niższe niż w sezonie. Cisza, spokój oraz zdrowe nadmorskie powietrze dobrze zrobią zarówno zabieganym rodzicom jak i maluszkom.

Zapraszamy na Mierzeję Wiślaną!!!!