za nami regatowa sobota w Krynicy Morskiej

  • Opublikowany: 16 sierpnia 2010

 

Pogoda żeglarska w weekend nie dopisała: było upalnie i  prawie bezwietrznie. Pomimo to w sobotę odbyły się regaty o Puchar Burmistrza Miasta Krynicy Morskiej. W grupie pierwszej – jachtów powyżej 7,5 m zwyciężył jacht Strefa Ciszy z kapitanem Stefanem Justyńskim, drugie miejsce zajęła Sequoia Edwarda Wielgoszyńskiego, a trzecie Bezan Jana Olszewskiego. W grupie drugiej, jachtów do 7,5 m zwyciężył jacht Kraken z kapitanem Jackiem Olszewskim, drugie miejsce zajął Olaf z Jarosławem Borkowskim, a trzecie Papago z Łukaszem Politańskim. 
 
Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Wiślanego to regaty w formie wyścigu open: kto pierwszy na mecie ten wygrywa, nie ma żadnych przeliczników w zależności od wielkości jednostki. W sobotnim wyścigu startowało 23 jednostek. Na mecie pierwszy był Bezan z kapitanem Janem Olszewskim, drugi jacht Braniewo z kapitanem Romanem Miedwiediewem, a trzecia Szybka Baśka ze Sławomirem Kwiatkowskim. 
Ostatnim jachtem na mecie był jacht z Krynicy Morskiej „Ane” W imieniu załogi kapitan Roman Janicki odebrał nagrodę dla najwytrwalszego żeglarza – statuetkę żeglarza, który z utęsknieniem wypatruje upragnionego lądu.
Zwycięzcom bardzo gratulujemy, a wszystkich żeglarzy zapraszamy na Grand Prix Zalewu Wiślanego, które odbędzie się już we wrześniu.