XII Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu zakończone

  • Opublikowany: 9 sierpnia 2010

W nimi nony weekend na plaży w Jantarze odbył się finał XII Międzynarodowych Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Zwyciężyła Czeszka Alena Motyllkova. Drugie miejsce zajęła dotychczasowa Mistrzyni Świata w Poławianiu Bursztynu - Marta Pyra z Jantara. Trzecie miejsce zajęła Iwona Skowronek–Kozyra z Warszawy. W kategorii Junior najlepszy okazał się Remigiusz Miguła z Warszawy, który pokonał Tadeusza Barabieckiego z Kętrzyna oraz Konstanego Wiktorowcza z Jantarny.

Zwycięzcy oprócz pucharów otrzymali cenne nagrody. Główną nagrodę w kategorii senior – kamerę cyfrową ufundował portal www.mierzeja.pl, natomiast w kategorii junior – aparat fotograficzny – miesięcznik Wasze Podróże.

W kategorii VIP najlepszy okazał się Marcin Troński, który zdziwiony swoim wynikiem powiedział „jestem tak zaskoczony, że jedyne co powiem to to, że nie oszukiwałem...”.

Wszyscy zarówno uczestnicy jak i kibice bawili się fantastycznie. Oprócz emocji sportowych organizatorzy postarali się o zaplecze kulturalno – rozrywkowe. W trakcie eliminacji na scenie na plaży odbywały się koncerty, można było kupić lokalne mierzejowe dukaty, stoczyć bitwę z krzyżackim rycerzem.

Poniżej fotorelacja z mistrzostw.