Najbezpieczniejsze plaże w Polsce 02.08.2010

 

W dniach 31 lipca - 1 sierpnia krynickie plaże były najbezpieczniejszymi plażami w Polsce. Odbywały się tam bowiem eliminacje do IX Mistrzostw Nivea dla Ratowników WORP, których organizatorem jest firma Sport Mega Marketing z Poznania, a głównym sponsorem firma Nivea Polska sp. z o.o.
Rozegrano kilka konkurencji: min. pływanie na desce, wyścig Bałtyku, pływanie łodzią oraz sztafeta na plaży. Startowało 10 zespołów męskich i 6 zespołów żeńskich ratowników z całej Polski. Konkurencja była ogromna, a wola walki bardzo duża. Zawodnicy musieli wykazać się szybkością, siłą oraz dobrą techniką ratowniczą. Zdobywali nie tylko medale, ale przede wszystkim punkty do wejścia do finału, który już za tydzień w Ustroniu Morskim. 
W krynickich eliminacjach najwięcej punktów wśród ratowniczek otrzymał zespół WOPR ze Słupska, drugie miejsce zajęły ratowniczki WOPR z Gdańska, pokonując dziewczyny z WOPR Kąpielisko Morskie Gdynia. Z męskich zespołów najlepszy okazał się zespół WOPR Dolny Śląsk, który pokonał ratowników WOPR ze Słupska oraz WOPR z Wielkopolski. 

Zwycięzcy krynickich eliminacji oprócz medali i pucharów otrzymali cenne nagrody: za pierwsze miejsce kajak ratowniczy wraz z wiosłami, za drugie deskę do holowania, a za trzecie miejsce koło wraz z manekinem.

 

Obok mistrzostw na plaży funkcjonowała Letnia Szkoła Nivea, w której milusińscy mogli nauczyć się zasad pierwszej pomocy, zdobyć wiedzę o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, wykazać się sprawnością i umiejętnościami niezbędnymi do zawodu ratownika, a także otrzymać wskazówki dotyczące technik pływania od instruktorów.
W szkole było osiem stanowisk tematycznych: nauka pływania w mini basenie, kolorowanki, wiązanie węzła ratowniczego, nauka celowości rzutów, udzielanie pierwszej pomocy, mega puzzle, nauka znaków ostrzegawczych, mini mistrzostwa ratowników. Za odwiedzenie każdego uczestnik otrzymywał nalepkę, którą przyklejał na specjalną wieżyczkę ratowniczą. Za zebranie 6 nalepek każdy otrzymywał nagrodę - piłkę nivea. Dzieciaki były zachwycone taką nauką przez zabawę, a krynicka plaża zapełniła się niebieskimi piłeczkami z białym logo. 


Wszystkie aktualności