Półmetek wakacji 27.07.2010

Wakacje już prawie na półmetku, a czy Ty byłeś już na Mierzei Wiślanej? Jeśli jeszcze nie, to warto szybko brać urlop i ruszać na ten piękny kawałek lądu otoczony wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego. Co prawda po fali upałów teraz przyszedł czas na chwilowe ochłodzenie. Nie będzie trwało ono długo, bo już od czwartku synoptycy zapowiadają poprawę pogody. Koniec tygodnia szykuje się nam słoneczny i ciepły. Nie zabraknie również atrakcji dla turystów:

29 lipca w Krynicy Morskiej o godz. 21.00 na scenie przy molo zagra zespół The Postman, uczestnicy II edycji programu Mam Talent.

W weekend 31 lipca i 1 sierpnia na krynickiej plaży centralnej rozegrane zostaną drugie eliminacje do Mistrzostw Nivea dla Ratowników WOPR. Celem tych mistrzostw jest motywowanie ich uczestników do podnoszenia poziomu sprawności fizycznej oraz rozwijania umiejętności pracy zespołowej mającej niewątpliwy wpływ na ich skuteczność w pracy. W tym samym czasie również na plaży funkcjonować będzie Letnia Szkoła NIVEA. Stanowi ona edukacyjny element programu Bezpiecznie z Nivea i WOPR, który powstał głównie z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i szkolnym.  Podczas zajęć prowadzonych przez ratowników, instruktorów pływania i specjalnie wyszkolonych moderatorów, dzieci dowiadują się, jakie są podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w wodzie. Uczestniczą w mini mistrzostwach ratowników, uczą się wiązać podstawowe węzły ratownicze oraz jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym, a pod czujnym okiem ratowników - instruktorów stawiają pierwsze kroki w wodzie.

W niedzielę 1 sierpnia od godz. 10.00 na krynickiej plaży odbędą się eliminacje do XII Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Świetna zabawa dla wszystkich, niezależnie od wieku gwarantowana. Zwycięscy zmierzą się  7 sierpnia w półfinałach, które odbędą się w Jantarze.

Zapraszamy wszystkich do bezpiecznego i aktywnego korzystania z uroków lata.


Wszystkie aktualności