Kolej nadzalewowa 13.07.2010

Po czterech latach przerwy wraca kolej nadzalewowa. Od początku lipca 2010 r. prywatny przewoźnik Arriva uruchomił bogatą ofertę połączeń do Stegny, Krynicy Morskiej.
Z Grudziądza, Kwidzyna i Malborka do Stegny i Sztutowa dotrzemy w soboty i niedziele we wszystkie weekendy wakacji. W Nowym Dworze Gdańskim następować będzie przesiadka na urokliwą kolejkę wąskotorową (od 17 lipca będzie ona ciągnięta przez zabytkowy parowóz zwany "Wilusiem").

Druga oferta to unikalne połączenie transportu kolejowego z wodnym - niedzielny pociąg z Grudziądza przez Malbork do Tolkmicka, w którym to nastąpi przesiadka na statek po Zalewie Wiślanym. Po 45 minutowym rejsie dotrzemy do serca jednego z najpiękniejszych polskich kurortów - Krynicy Morskiej. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na statku bilety do Krynicy będą do nabycia wyłącznie w przedsprzedaży.

Mamy także dobrą informację dla miłośników kolei - z Tolkmicka ruszymy dalej wzdłuż Zalewu Wiślanego aż do Braniewa. Linia ta została zamknięta dla ruchu pasażerskiego w 2006 roku. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.arriva.pl

 

 


Wszystkie aktualności