Pierwszy tydzień wakacji za nami! 01.07.2010

...przywitaliśmy go w Krynicy Morskiej obchodami Dni Morza w dniu 25 czerwca.

Była muzyka szantowa w wykonaniu zespołu Kubryk, Neptun i Prozerpina a stare i nowsze kawałki zaśpiewał zespół ALIEN. Dla amatorów ognisk i tradycyjnej grochówki władze miasta przygotowały poczęstunek i żywy ogień. Słowem każdy znalazł tu coś dla siebie!

 

We wtorek 29 czerwca w Jantarze odbyła się impreza pt. „Dzień Rybaka świętem Jantaru”. Rozpoczęła się poświęceniem łodzi rybackich pod morzem, potem uczestnicy przemaszerowali z plaży do kościoła, w którym odbyło się nabożeństwo w intencji wszystkich rybaków. Po mszy świętej zorganizowano poczęstunek świeżą wędzoną rybą. Od godz. 18.30 do późnych godzin wieczornych odbył się festyn rodzinny. Można było pojeździć konno, łowić ryby, spróbować lokalnych specjałów. Aby umilić czas uczestnikom występowały dzieci z lokalnej szkoły: śpiewały, recytowały, a także wystawiły przedstawienie. Wieczorem odbyła się wspaniała zabaw taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych. Było wspaniale!!!

 

Następne obchody Dnia Rybaka już w sobotę 3 lipca, tym razem w Sztutowie w porcie nad Zalewem Wiślanym. Gwarantujemy świetną zabawę – zapraszamy wczasowiczów wypoczywających na całej Mierzei Wiślanej. Atrakcji nie zabraknie!!!

 

W sobotę w Jantarze startuje cykliczna impreza – Wioska Indiańska w Jantarze przy ul. Gdańskiej 2 (na samym wjeździe do Jantara od strony Stegny). Będą prawdziwi Indianie, namioty tipi oraz wiele atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych. Serdecznie zapraszamy!!!

 

Sobota to również koncert Marcina Siegieńczuka, w Krynicy Morskiej w barze Miluś nad Zalewem Wiślanym. Świetna zabawa gwarantowana.

 

Gorąco polecamy!!!


Wszystkie aktualności